2009 m. balandžio 4 d., šeštadienis

PATIRKIME GAIVINANTĮ GINTARINIO KONTAKTO ĮSPŪDĮ –
SUSILIESIME SU ŠVIESIUOJU GAMTOS ATSPINDŽIU,
NEŠANČIU MUMS RELIKTINĖS INFORMACIJOS ENERGIJĄ
KŪNUI IR DVASIAI ATSINAUJINTI.
Kokį kosmetinį-gydomąjį namų produktą galime sukurti iš 1 valgomojo šaukšto
gintaro miltelių (pudros)?:

1. “Gintarinis-žolinis” šventinis šeimos ar bendruomenės apsirūkymo ritualas senąja tradicija: gintarą sumaišyk su kadagio žaluma ir sausom uogom, šalavijo stiebu ir smėlyninio šlamučio žiedynais. Uždek vaško žvakyle ar ant varinės lėkštutės. Degantį žvakylą perduok iš rankų į rankas ir bendrumo jausmas niekad neužges…
2.
“GINTARINĖ VANTA”: išplak gintaro pudrą stiklinėje didžiosios ugniažolės ar kaštono žiedų laktobakterinio enzimo ir pirtyje žaižaruojančia substancija apipurkšk darbui paruoštą vantą. Per odą įsisavinsi ne tik gamtinę gintarinę dovaną, bet netikėtai gausi ir enziminį-probiotinį pastiprinimą Geltonojo plakalo išpurškimui iš purkštuvėlio užteks 4-5 vantoms…
3.
“GINTARINĖ PĖDA”: pasidaryk iš pudros su stikline aliejaus gintarinį eliksyrą blauzdų ir pėdų sutepimui ar kompresams. Dar geriau, jei pasistengsi sukurti multikompoziciją su bičių vašku ir pikiu, eteriniais arbatmedžio ar kėnio aliejais. Savo kojoms suteiksi tikrą palaimą ir atgaivą, kuri labai reikalinga daug keliaujant, slidinėjant ar patyrus statinę apkrovą savo galūnėms. Nepamainomas liejinys pėdų masažui ir refleksoterapijai, rūpinantis kojų venų sveikumu ir efektyvia venine-limfine cirkuliacija…
4.
“Gintarinė PELENĖS kojinė”: tai sausų miltelių mišinio aplikacija ant kojos sandarioje kojinėje. Niekas greičiau negali padėti, kaip pats sau, kai kojos nuvargusios, blauzdos švininės ir guzuotos, Achilo sausgyslė nebeatlaiko, o pėdos nutrintos ir skaudžios. Mišinį pasidaryk pagal individualias reikmes Populiarus receptas: lygiomis dalimis su gintaro pudra maišyk vaistingųjų augalų pelenus, sumaltas ožragės sėklas, vaistinės taukės, vaistinės dirvuolės ar agurklės lapų miltelius, smulkinta jūros druska ir geriamąja soda. “Pelenės kojinės” procedūra bus veiksmingesnė po vonelių. Analogiška procedūra tiks nuvargusioms, suskirdusioms ir nuospaudų pažeistoms plaštakoms. Tokiai procedūrai prireiks pirštinės. Procedūros trukmė individuali – nuo 2 iki 6 val.
5.
“Sausas gintarinis kūno prausimas-šveitimas”:galima vien gintaro pudra, o geriau mišiniu su labai smulkiais vaistingųjų augalų pelenais, jūros druska, kraujažolių žiedų dulkėmis ar pelkinės sidabražolės lapų milteliais. Sausas kūno prausimas tiks ir galvai, jei norėsite padėti smegenų kraujotakai, kaklo lankstumui, plaukų folikulams. Tik nepersistenkite ir per daug neįsijauskite, jei žadate mėgautis karštomis pirties procedūromis. Neperženkite odos hiperemijos (įraudimo) pusiausvyros. Tinkamai vertinkite savo odos jautrumą. Atlikite jautrumo testą riešo odoje, prieš panirdami į sauso gintarinio prausimosi bangas…
6.
“GINTARINĖ BANGA” – vonios procedūra: šilta ar karšta, 20-30 min. trukmės, visam kūnui ar sėdima. Šarminė kompozicija su silicį kaupiančių augalų pelenais ir geriamąja soda-jūros druska. Enziminė – su laktobakteriniais ugniažolės ar kt. raugais ir jūros druska. Patirsite nenusakomą jausmą, jei po vonios nenusiskalausite “gintarinės bangos” ir keletą valandų praleisite įsisupę į lininį apsiaustą ar kokono poza paklodėje.

2009 m. kovo 4 d. Informaciją gamtinės kosmetikos-medicinos mėgėjams paruošė
ir Labdaros vakare Eugenijai Šimkūnaitei pagerbti pristatė: Jonas SKONSMANAS


INFORMACIJA GINTARO TERAPIJAI
Pagal Europos Komisijos Direktyvą Cas 9000-02-6 Einecs 232-520-0

M 60 iš 2009 m. vasario 4 d.

INCI pavadinimas : Gintaro milteliai

Aprašymas: gintaro milteliai yra fosiliniai sakai, gauti iš pušies medžio Pinus succinifera.

Kosmetinių savybių funkcijų aprašymas (sutrumpinta):

1. Abrazyvinė – nuo visų kūno paviršių mechaniškai pašalina medžiagas, valo dantis ir suteikia jiems blizgesį;
2.
Absorbuojanti – gerina kitų medžiagų tirpumą vandenyje ir aliejuose;
3.
Prieš pleiskanojimą – tinka kontroliuoti pleiskanų atsiradimą;
4.
Antimikrobinė – padeda kontroliuoti mikroorganizmų augimą ant odos;
5.
Antioksidantinė – oksidacijos ir apkartimo reakcijų inhibitorius;
6.
Antoperspirantas – mažina prakaitavimą;
7.
Antiseborėjinis – padeda kontroliuoti seborėjos pasireiškimą;
8.
Antistatinis – mažina kūno paviršių statinį elektriškumą;
9.
Astringentinis – sutraukia odą;
10.
Surišanti – gerina kosmetinių ingredientų sukibimą;
11.
Balinanti – šviesina nagus ir odą;
12.
Buferinė – stabilizuoja kosmetinių produktų pH;
13.
Chelatinė – metalų jonams kosmetikoje suteikia stabilumą;
14.
Švarinanti – padeda kūno paviršių palaikyti švarų;
15.
Kosmetinis dažas –kosmetikai suteikia spalvą ir odai atspalvį;
16.
Denatūruojanti – daugiausia dedama į kosmetiką su etilo alkoholiu; suteikia malonų kvapą ie egzotiškumą;
17. Dezodoruojanti - mažina ar užtrina nepatinkamus kūno kvapus;
18.
Emolentinė – minkština ir lygina odą;
19.
Emulsifikuojanti – įgalina susilieti netirpiems substancijoms (mažina paviršių įtampą);
20.
Palaiko putojimą:apimtį, tekstūrą ir stabilumą;
21.
Gelių formavimas: plaukų kondicionavimui;
22.
Plaukų dažymas ir fiksavimas;
23.
Humektantinės - sulaiko ir išlaiko drėgmę;
24.
Hidrotropinės – pagerina blogai vandenyje tirpstančių medžiagų tirpumą;
25.
Keratolitinė – eliminuoja negyvas ląsteles nuo stratum corneum;
26.
Drėkinamoji – drėkina odą, ją minkština ir lygina;
27.
Gerina nagų kosmetinę charakteristiką;
28.
Burnos kosmetinei priežiūrai – efektyviai valo, dezodoruoja ir saugo burnos ertmę;
29.
Natūralus konservantas – apsaugo kosmetikos produktus nuo mikrobinio gedimo;
30.
Kitos: nuriebalina plaukus ir odos paviršių, gaivina odą, palaiko gerą odos būklę, saugo odą nuo išorinio poveikio, sulygina šiurkščias ir gruoblėtas raukšles, padeda palengvinti visos odos ir galvos srities odos diskomfortą, kosmetikos produktų formulėms suteikia stabilumą, lygų pasiskirstymą, odai ir plaukams suteikia gerovės jausmą, saugo odą nuo pragaištingo ultravioletinio spinduliavimo.
Iš oficialiai pripažintų gintaro miltelių ar pudros kosmetinių savybių kiekvienas savo kūno poreikiams gali susikurti reikalingas procedūras: viso kūno ir/ar galvos šveitimą, nuriebalinimą; kojų-rankų(nagų) voneles; sėdimąsias ar visam kūnui vonias, įmaišymas į dantų pastą ar šampūnus, masažai (viso kūno ar refleksoterapinis pėdų-plaštakų), multikompozicijų su kitomis gamtinėmis substancijomis kūrimas kūno priežiūrai ir probleminėms kūno dalims apgaubti.

Visiems, kurie domisi gintaro terapija, vertėtų susipažinti su senaisiais Avicenos receptais ir Renesanso epochos pasiekimais šioje srityje. Įdomūs ir vertingi yra ir patys naujausi rusų mokslininkų gintaro terapijos medicininiai vertinimai: ypač klizmos su gintaro tirpalais.
Lietuvių etnologinė liaudies medicina ir papročiai turėjo gražias tradicijas (kaip ir kai kurių kitų Europos tautų) gintaru apsmilkyti naujagimius (nuo ligų ir blogos akies), aprūkyti naujavedžius sutuoktuvių proga. Gintaras nuo neatmenamų laikų smilksta įvairių tautų ir religijų šventovėse.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

www.apiegintara.blogspot.com NESISAVINA JOKIŲ AUTORINIŲ TEISIŲ Į VAIZDINĘ INFORMACIJĄ PATALPINTA TINKLALAPYJE, JEI NENURODYTA KITAIP. VISOS VAIZDINĖS INFORMACIJOS AUTORIŲ TEISĖS PRIKLAUSO MEDŽIAGOS AUTORIAMS. JEI ESATE KURIOS NORS VAIZDINĖS IR/AR TEKSTINĖS MEDŽIAGOS AUTORIUS IR NORITE, JOG JI BŪTŲ PAŠALINTA INFORMUOKITE KOMENTARUOSE